Найближчі події

Multi-media Cappuccino

Календар подій

<<  Сентября 2017  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Католицькі медіа

Сейчас 103 гостей онлайн
Св. Франциск PDF Печать E-mail

Засновником францисканських орденів є святий Франциск з Асижу (1182-1226), який був сином багатого купця. За юнацьких років вів безтурботне життя, мріяв  про лицарську славу, охоче брав участь у битві асижан з  мешканцями сусіднього міста Перуджії у 1202 році, що стало причиною його ув'язнення, після того, як він потрапив у полон.  Повернувшись хворий додому, пережив перелом й велику душевну переміну. Зірвав з тим всім, що до того часу було змістом його життя, віддаючись цілковито Богові. Почувши доручення  від Розп'ятого Христа: "Франциску, йди і відбудуй мій дім, бо весь впаде в руїні!", він відновив своїми руками  кілька знищених  церков в околицях Асижу. А позбувшись всього, що мав, а навіть власний  одяг віддаючи батькові, Франциск почав жити як пустельник. В  1208 році в невеликому  храмі Матері Божої  Ангельської, що  називали також Порціункула (іт. Porciuncula), який розташований поблиз Асижу, він усвідомив собі, що Бог кличе  його до духовної віднови Церкви. Дорогою ж до цієї віднови повинно було стати життя Євангелієм в убогості і проголошенні Доброї Новини на зразок  Христа й Апостолів. Одягнений  в  грубу  рясу,  підперезану шнурком, починає проповідувати Боже Слово. При цьому він не занедбує служіння хворим, які найбільше в той час страждали й були покинуті суспільством, а саме прокаженим. Залишаючись певний час сам,  часто  незрозумілий і висміюваний, став притягувати своєю особою багато сердець шукаючих Бога. Тепер до нього почали приєднуватись щораз численніші послідовники, а також  й послідовниці. Таким чином Франциск став засновником трьох орденів: Братів Менших (1209), сестер кларисок (1211) і терціярів (1221)

Св. Франціск не прийняв таїнства  священства,  був  рукоположений лише у диякони.

Творив спільноти не тільки духовних осіб,  але також світських людей.

Вів місії в Італії і закордоном. В 1219 році був в Єрусалимі, де християни боролися з мусульманами за Святу  Землю. Франциск, керуючись Євангелієм, хотів навертати не мечем,  а  словом і прикладом. Прагнув відвернути хрестоносців від пролиття крові, проте його не слухали. Після програної християнами битви під Даметтою Франциск одержав дозвіл на те, щоб піти до табору противника,  де його приняв султан з пошаною як Божого мужа.

В Різдвяну ніч 1223 року, перебуваючи на молитві на горі Альверня,  Святий отримав стигмати, тобто рани, що нагадують про Христову Муку.

Помер  З жовтня  1226 року  в  Порціункулі.

Два  роки пізніше його канонізували.

Св.  Франціск  залишив  по  собі кільканадцять різних творів, а серед них Правило для Ордену  Братів  Менших  і славнозвісну Сонячну пісню.

В 1980 році Іван Павло II проголосив його покровителем екологів, які піклуються про охорону природного середовища людини.

Св. Франциск користується загальновизнаною повагою, симпатією й любов'ю не тільки серед католиків,  але також серед інших визнань і  навіть нехристиян.

Без нього в сьогоднішньому світі було б менше любові, віри і надії в милосердя Творця.

"Ідіть найдорожчі сини, по двоє у різні сторони світу і проповідуйте людям мир і покуту на відпущення гріхів. Будьте терпеливі в переслідуваннях. З покорою відповідайте тому,  хто буде питати. Благословіть того, хто буде  вас переслідувати. Дякуйте тому, хто буде вам злословити." 1 Cel 29; FF (Fonti Francescane)

"Де б брати не перебували або не зустрілись, нехай відносяться до себе як члени родини  і нехай  один  одному з довір'ям  виявляють  свої потреби.  Бо якщо мати годує і кохає сина свого тілесного, то наскільки  ж дбайливіше повинен кожен  годувати і кохати  свого  брата духовного!" З Регули Братів Менших (Reg. vull. 6, 7, 8; FF91).

 

 

box 1