Найближчі події

Multi-media Cappuccino

Календар подій

<<  Сентября 2017  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Католицькі медіа

Сейчас 56 гостей онлайн
Ігор Гуменюк

БРАТ-МОНАХ

 

Як я пізнав капуцинів і чому пішов до монастиря?

Пізнав капуцинів, коли почав ходити до храму, бо вони служать в моїй парафії. Кожна людина хоче бути щасливою і все життя шукає щастя земного. І я його шукав, але то роботи не було, то зарплата мала і перспективи ніякої не бачив. Коли навернувся до Бога і пізнав капуцинів, то побачив, що брати виглядають на щасливих. Роботи в них завжди багато, а гроші втратили десь свою важливість, а ціль була найвища – поширювати Царство Боже на землі. Найбільш мене вразило дві речі у капуцинів, які я побачив не одразу, але з часом:


1. Діяльність.

Брати провадять широку діяльність для різних людей, особливо для молоді. Одним з них є Подільське паломництво. Це велика акція, де можна побачити багатьох братів в дії. Їхня відкритість  притягує людей, а радість, якою заряджують людей, дає можливість з легкістю пройти 6-денне паломництво. Саме на паломництві у мене зродилось покликання. Але не відразу. В першому своєму паломництву я ніс одну родинну інтенцію. В другому  - шукав подругу життя. А вже в третьому я служив на польовій кухні, бо  зрозумів, що більше отримую щастя служачи іншим, ніж тільки собі.

2. Молитва.

Моя уява про монастир була далека від реальності. Думав, що брати сидять за мурами і моляться. А тут бачу брати відкриті на людей і активно діють. Звідки вони  черпають сили і мають натхнення? Це я зрозумів. Коли вже був у монастирі й пізнав засновника ордену святого Франциска з Асізі. Св. Франциск більшість часу молився, а потім йшов з братами проповідувати Добру Новину. І не завжди словом… Якось св.Франциск з одним братом пішли проповідувати – пройшли ціле місто і слова не сказали. Тоді той брат питає св. Франциска: «А коли ж ми будемо проповідувати?» На що св. Франциск відповів: „Ми вже це зробили.” Бо сам вигляд братів закликає людей до навернення. Так особиста зустріч з Ісусом на молитві дає сили і натхнення до проповідування. Я люблю молитися, особливо бути з Богом на адорації, але не завжди маю відвагу до проголошення Доброї Новини. А разом з братами я можу і молитись і проповідувати. Бо що не зможу я, то зможе мій брат, а капуцинів біля 10,5 тисяч по цілому світу. З перспективи часу бачу, що всі мої страхи перед монастирем минули:  - Боявся, що буду сам на постуляті, а Бог дав ще три брата. - Страх перед виїздом закордон і вивчення іншої мови, але брати допомогли мені в навчанні й створили родинну атмосферу. - Боявся, що я вже не молодий (почав постулят в 29 р.), а Бог дав братів ще старших. - І не пригнічує довгий час формації початкової, бо вже по перших чернечих обітах, відчуваю себе повноцінним братом.

І сьогодні я щасливий й дякую Богу за дар покликання і дар братів, з якими я можу виконати Божу волю!            

 

box 1