Найближчі події

Multi-media Cappuccino

Календар подій

<<  Сентября 2017  >>
 Пн  Вт  Ср  Чт  Пт  Сб  Вс 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Католицькі медіа

Сейчас 62 гостей онлайн
Духовність знаку "Тау" PDF Печать E-mail
Автор: Kippas   
09.08.2012 07:49

1.      Для когось, хто з Тау зустрічається вперше, або не вперше, але досі дуже поверхнево, поняття «духовності Тау» є незрозумілим; може навіть вигаданим. Про що ж йдеться?

ФМ Тау, містячи в своїй назві Тау переконана, що це щось більше ніж тільки проста, відмінна назва. Цей біблійний і францисканський знак, визначає тотожність тих, які його застосовують, якби підписуються ним, вказує на певну поведінку, певний своєрідний стиль, атмосферу переживання їх віри; і в цьому розумінні вказує на певну «духовність», яка в ньому міститься. Духовність Тау не є, однак, чимось новаторським, автономним твором, на зразок сект «тільки в цьому є спасіння». Навпаки, є певним особливим виразом християнської, католицької і францисканської духовності, що виник зі споглядання через призму знаку Тау.

«Засновуючим Словом» духовності Тау є фрагмент Старого Заповіту, 9 глава пророка Єзекіїля:

І кликнув Він в уші мої сильним голосом, кажучи: Наблизьте карателів міста, і кожен нехай має в своїй руці свої нищівні знаряддя. І ось прийшли шість чоловіка з дороги горішньої брами, що звернена на північ, і кожен мав у своїй руці свої знаряддя розбивання, а серед них один чоловік був одягнений в льняне, а писарський каламар був при стегнах його. І вони прийшли, і стали при мідяному жертівнику. А слава Ізраїлевого Бога піднялася з-над Херувима, що була над ним, до порога дому. І закликав Він чоловіка, одягненого в льняне, що писарський каламар був при стегнах його. І сказав Господь до нього: Перейди серединою міста, серединою Єрусалиму, і зроби знак [ТАУ] на чолах людей, що зідхають та стогнуть над усіма тими гидотами, що робляться в його середині. А до інших Він сказав при мені: Ходіть за ним у місті, і вбивайте; нехай ваше око не має милосердя, і ви не змилуйтеся! Старого, юнака, і дівчину, і дітей та жінок позабивайте дощенту, а до кожної людини, що на ній цей знак, не підійдете; а зачнете від Моєї святині... І зачали вони від тих старих людей, що були перед домом. І сказав Він до них: Занечистіть цей дім, і наповніть подвір'я трупами, і вийдіть! І вони повиходили, і вбивали в місті.

І сталося, коли вони вбивали, то я позостався, і впав на своє обличчя, і кликав та казав: О Господи, Боже, чи Ти вигубиш увесь останок Ізраїлів, виливаючи гнів Свій на Єрусалим? І сказав Він до мене: Провина дому Ізраїля й Юди дуже-дуже велика, і земля наповнена душогубствами, а місто повне кривди. Бо вони кажуть: Господь покинув цей Край, і Господь не бачить... І також Я, не змилосердиться око Моє, і не змилуюсь Я, їхню дорогу Я дам на їхню голову! І ось чоловік, одягнений в льняне, що каламар був при стегнах його, приніс відповідь, кажучи: Я зробив, як мені наказав Ти!

Перед тим, як іти далі, креслячи наступні шари духовності Тау, спочатку треба зазначити, що Тау є передусім Божим Словом. Покірною, символічною, однією літерою того Слова, яке тут має ключову роль: в кого на чолі Тау – живе. В кого не має Тау на чолі – помирає. Наявність Тау на чолі (і «сумісною» з ним поведінки!) - це справа життя і смерті! Це серце духовності Тау.Обновлено 30.10.2013 15:12
 

box 1